top of page
Vyhledat

Bolesť v našom živote

Ako sa dostanem von z bolesti?

Dôveruj Bohu Jak 1, 2-4: „Bratia moji, majte z toho iba radosť, keď prídu na vás rozličné skúšky, 3 veď viete, že ak sa vaša viera osvedčí, vedie to k vytrvalosti.”

Koľkí viete, že Jakubová skúška je skúškou, testom tvojho charakteru a viery. Výsledkom tejto skúšky je tvoja vytrvalosť. Ak nie si vytrvalý a neprijmeš skúšku si rozdvojenej mysle a nikdy ťa Boh nedostane tam kde potrebuje, nemôžeš od neho nič prijať.

Ak som teda v zápase môj postoj:

1. v prvom rade musím byť presvedčený o tom, že Boh mi ide pomôcť. Boh je schopný mi pomôcť. Ja mám problém, ale dôverujem Bohu. Nemám požiadavky na Boha skôr než mu nepoviem svoje áno. Jediná cesta von z bolesti je, že sa Ho chytím a dôverujem mu, že ma z toho vyvedie.

2. Nikdy neprechádzam bolesťou s Bohom bez toho, že by som nemal prísľub vyslobodenia a uzdravenia na druhej strane cesty. Musím si vždy pripomínať, že toto nie je koniec mojej cesty, že to nie je posledná kapitola, že ak sa niečo zle deje tak to nie je koniec.

· Ak táto skúška je od Pána, tak On ťa ňou prevedie a ak nie je od Pána použije to na tvoje dobro.

· Ak verím, že Ježiš je lekár musím prísť k nemu. Mnohí veríme, že potrebujeme lekára a aj si priznáme, že potrebujeme Ježiša, aby nás vyliečil, ale bojíme sa ísť k nemu. Bojíme sa, že nám povie niečo, čo nechceme počuť.

· Musím byť pokorný

2Kor 10,4 Zbrane nášho boja nie sú telesné, ale od Boha majú moc zboriť hradby. Nimi rúcame ľudské výmysly. 5 a každú povýšenosť, čo sa dvíha proti poznávaniu Boha, a nimi viažeme každú myšlienku na poslušnosť Kristovi,

máme tu tri oblasti – myšlienky, výmysly, povýšenosť (povýšeneckosť) – pýchu.

 

klkjlkj


44 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

NÁDEJ

kjhakjh

Comments


bottom of page